A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
This is a list of members of the National Parliament of Papua New Guinea from 1972 to 2022, as elected at the 2017 election.
Member | Party | Electorate | Province | Term in office |
---|---|---|---|---|
Charles Abel | Our Development Party
Prior: People's National Congress |
Alotau Open | Milne Bay | 2007–present |
Robert Agarobe | Pangu Party
Prior: Independent |
Central Provincial | Central | 2017–present |
Sekie Agisa | Pangu Party
Prior: People's Labour Party |
South Fly Open | Western | 2017–present |
Sam Akoitai | United Resources Party | Central Bougainville Open | Bougainville | 1997–2008, 2018–2021 (dec.) |
Benny Allan | People's National Congress | Unggai-Bena Open | Eastern Highlands | 2002–present |
Jonny Alonk | United Resources Party | Middle Ramu Open | Madang | 2017–2021 (dec.) |
Aiye Tambua | Pangu Party | Goroka Open | Eastern Highlands | 2020–present |
Henry Amuli | Melanesian Alliance Party
Prior: Independent, Pangu Party |
Sohe Open | Northern | 2017–present |
Robert Atiyafa | People's National Congress | Henganofi Open | Eastern Highlands | 2012–present |
Patrick Basa | Independent | Kabwum Open | Morobe | 2017–present |
Sam Basil | Melanesian Alliance Party
Prior: Pangu Party |
Bulolo Open | Morobe | 2007–2022 (dec.) |
Charlie Benjamin | Unaffiliated
Prior: People's National Congress |
Manus Provincial | Manus | 1997–2007, 2012–present |
Allan Bird | National Alliance Party | East Sepik Provincial | East Sepik | 2017–present |
Roy Biyama | People's National Congress | Middle Fly Open | Western | 2002–2021 (dec.) |
Michael Dua | United Resources Party
Prior: Triumph Heritage Empowerment Party |
Chimbu Provincial | Chimbu | 2017–present |
Dr Kobby Bomareo | Pangu Party | Tewae-Siassi Open | Morobe | 2017–present |
Sir Julius Chan | People's Progress Party | New Ireland Provincial | New Ireland | 1968–1997, 2007–present |
John Luke Crittin | People's National Congress | Milne Bay Provincial | Milne Bay | 2007–2012, 2017–present |
Win Bakri Daki | People's National Congress
Prior: Independent |
Tambul-Nebilyer Open | Western Highlands | 2017–present |
James Donald | People's Party
Prior: People's Progress Party, Papua New Guinea Party |
North Fly Open | Western | 2017–present |
William Duma | United Resources Party | Hagen Open | Western Highlands | 2002–present |
Soroi Eoe | People's National Congress
Prior: PNG National Party |
Kikori Open | Gulf | 2017–present |
Pogio Ghate | Pangu Party
Prior: Social Democratic Party |
Daulo Open | Eastern Highlands | 2017–present |
Wake Goi | People's National Congress | Jimi Open | Jiwaka | 2007–2012, 2017–present |
Lekwa Gure | Melanesian Alliance Party
Prior: Independent, Pangu Party |
Rigo Open | Central | 2017–present |
Chris Haiveta | Papua New Guinea Country Party | Gulf Provincial | Gulf | 1992–2007, 2017–present |
Koni Iguan | Melanesian Alliance Party
Prior: Pangu Party |
Markham Open | Morobe | 2007–2012, 2017–present |
Sir Peter Ipatas | People's Party
Prior: People's National Congress |
Enga Provincial | Enga | 1997–present |
Kevin Isifu | People's Progress Party | Wewak Open | East Sepik | 2017–present |
Peter Isoaimo | National Alliance Party | Kairuku-Hiri Open | Central | 2014–present |
Gary Juffa | People's Movement for Change | Northern Provincial | Northern | 2012–present |
Geoffery Kama | Triumph Heritage Empowerment Party | Karimui-Nomane Open | Chimbu | 2012–present |
Elias Kapavore | People's National Congress | Pomio Open | East New Britain | 2015–present |
Tomait Kapili | United Resources Party | Lagaip-Porgera Open | Enga | 2012–present |
John Kaupa | Social Democratic Party
Prior: PNG National Party, People's National Congress |
Moresby North-East Open | NCD | 2017–present |
Moriape Kavori | Melanesian Alliance Party
Prior: THEP, Pangu Party |
Lufa Open | Eastern Highlands | 2012–present |
Mehrra Minne Kipefa | United Resources Party | Obura-Wonenara Open | Eastern Highlands | 2012–present |
Jeffery Komal | People's National Congress | Nipa-Kutubu Open | Southern Highlands | 2012–present |
Nakikus Konga | People's Progress Party | East New Britain Provincial | East New Britain | 1992–2000, 2017–present |
Bryan Jared Kramer | Allegiance Party
Prior: Pangu Party |
Madang Open | Madang | 2017–present |
Kerenga Kua | PNG National Party | Sinasina-Yongomugl Open | Chimbu | 2012–present |
Joe Kuli | United Resources Party | Angalimp-South Waghi Open | Jiwaka | 2017–present |
Nick Kuman | People's National Congress | Gumine Open | Chimbu | 2002–2007, 2013–present |
Joseph Lelang | Coalition for Reform Party | Kandrian-Gloucester Open | West New Britain | 2012–present |
Isi Leonard | PNG National Party
Prior: Papua New Guinea Party |
Samarai-Murua Open | Milne Bay | 2017–present |
Joe Lera | United Resources Party | Bougainville Provincial | Bougainville | 2012–present |
Ian Ling-Stuckey | National Alliance Party | Kavieng Open | New Ireland | 1997–2007, 2017–present |
Manasseh Makiba | Independent
Prior: People's National Congress |
Komo-Magarima Open | Hela | 2017–present |
Alfred Manasseh | People's National Congress | Kandep Open | Enga | 2017–present |
Francis Maneke | Unaffiliated
Prior: Our Development Party, People's National Congress |
Talasea Open | West New Britain | 2017–present |
James Marape | Pangu Party
Prior: People's National Congress |
Tari-Pori Open | Hela | 2007–present |
Dr Allan Marat | Melanesian Liberal Party | Rabaul Open | East New Britain | 2002–present |
Richard Maru | People's National Congress | Yangoru-Saussia Open | East Sepik | 2012–present |
Richard Masere | People's National Congress
Prior: National Alliance Party |
Ijivitari Open | Northern | 2017–present |
Timothy Masiu | National Alliance Party | South Bougainville Open | Bougainville | 2016–present |
Richard Mendani | National Alliance Party | Kerema Open | Gulf | 2012–2021 (dec.) |
Solan Mirisim | People's National Congress | Telefomin Open | West Sepik | 2012–present |
Sir Mekere Morauta | National Alliance | Moresby North-West Open | NCD | 2017–2020 (dec.) |
Lohia Boe Samuel | Pangu Party
Prior: Independent |
Moresby North-West Open | NCD | 2021–present |
Wera Mori | Unaffiliated
Prior: People's National Congress |
Chuave Open | Chimbu | 2012–present |
Sasindran Muthuvel | People's National Congress | West New Britain Provincial | West New Britain | 2012–present |
Robert Naguri | National Alliance Party | Bogia Open | Madang | 2017–present |
William Nakin | National Alliance Party | North Bougainville Open | Bougainville | 2017–present |
Michael Nali | People's National Congress
Prior: Independent |
Mendi Open | Southern Highlands | 2017–present |
Belden Namah | Papua New Guinea Party | Vanimo-Green River Open | West Sepik | 2007–present |
Chris Nangoi | Melanesian Alliance Party
Prior: Pangu Party |
Sumkar Open | Madang | 2017–2022 (dec.) |
Pila Niningi | People's National Congress
Prior: Independent |
Imbonggu Open | Southern Highlands | 2017–present |
Westly Nukundi | People's National Congress | Dei Open | Western Highlands | 2012–present |
Peter Numu | PNG One Nation Party | Eastern Highlands Provincial | Eastern Highlands | 2017–present |
Peter O'Neill | People's National Congress | Ialibu-Pangia Open | Southern Highlands | 2002–present |
William Gogl Onglo | United Resources Party
Prior: Independent |
Kundiawa-Gembogl Open | Chimbu | 2017–present
Zdroj:https://en.wikipedia.org?pojem=Members_of_the_National_Parliament_of_Papua_New_Guinea,_2017–2022 Text je dostupný za podmienok Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších podmienok. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky použitia.
Analytika
Antropológia Aplikované vedy Bibliometria Dejiny vedy Encyklopédie Filozofia vedy Forenzné vedy Humanitné vedy Knižničná veda Kryogenika Kryptológia Kulturológia Literárna veda Medzidisciplinárne oblasti Metódy kvantitatívnej analýzy Metavedy Metodika Text je dostupný za podmienok Creative
Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších
podmienok. www.astronomia.sk | www.biologia.sk | www.botanika.sk | www.dejiny.sk | www.economy.sk | www.elektrotechnika.sk | www.estetika.sk | www.farmakologia.sk | www.filozofia.sk | Fyzika | www.futurologia.sk | www.genetika.sk | www.chemia.sk | www.lingvistika.sk | www.politologia.sk | www.psychologia.sk | www.sexuologia.sk | www.sociologia.sk | www.veda.sk I www.zoologia.sk |