A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Men's K-2 500 metres at the 2023 European Games | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Venue | Kryspinów Waterway | |||||||||
Date | 21–22 June | |||||||||
Competitors | 44 from 22 nations | |||||||||
Teams | 22 | |||||||||
Winning time | 1:28.928 | |||||||||
Medalists | ||||||||||
| ||||||||||
Canoe sprint at the 2023 European Games | ||
---|---|---|
Qualification | ||
Canoe events | ||
C-1 200 m | men | women |
C-1 500 m | men | women |
C-2 200 m | mixed | |
C-2 500 m | men | women |
Kayak events | ||
K-1 200 m | men | women |
K-1 500 m | men | women |
K-2 200 m | mixed | |
K-2 500 m | men | women |
K-4 500 m | men | women |
The men's K-2 500 metres canoe sprint competition at the 2023 European Games took place on 21 and 22 June at the Kryspinów Waterway.
Schedule
All times are local (UTC+2).
Date | Time | Round |
---|---|---|
Wednesday, 21 June 2023 | 10:53 | Heats |
16:46 | Semifinals | |
Thursday, 22 June 2023 | 14:07 | Final B |
14:34 | Final A |
Results
Heats
Heat 1
Rank | Kayakers | Country | Time[1] | Notes |
---|---|---|---|---|
1 | Ervin Holpert Marko Dragosavljević |
Serbia | 1:28.500 | QA, GB |
2 | Bence Vajda Tamás Szántói-Szabó |
Hungary | 1:29.900 | QS |
3 | Erik Vlček Ákos Gacsal |
Slovakia | 1:30.654 | QS |
4 | Oleh Kukharyk Ihor Trunov |
Ukraine | 1:31.047 | QS |
5 | Angel Stoyanov Veselin Valchov |
Bulgaria | 1:33.904 | QS |
6 | George Tenta Darius Zaharia |
Romania | 1:34.878 | QS |
7 | Jakub Brabec Radek Šlouf |
Czech Republic | 1:46.752 | QS |
8 | Vladimir Maleski Nikola Maleski |
North Macedonia | 1:52.166 |
Heat 2
Rank | Kayakers | Country | Time[2] | Notes |
---|---|---|---|---|
1 | João Ribeiro Messias Baptista |
Portugal | 1:29.682 | QA |
2 | Felix Frank Martin Hiller |
Germany | 1:29.685 | QS |
3 | Bram Sikkens Artuur Peters |
Belgium | 1:30.958 | QS |
4 | Joakim Lindberg Martin Nathell |
Sweden | 1:31.802 | QS |
5 | Sławomir Witczak Jakub Michalski |
Poland | 1:34.242 | QS |
6 | Elias Hollingsæter Vemund Jensen |
Norway | 1:35.635 | QS |
7 | Manfredi Rizza Alessandro Gnecchi |
Italy | 1:38.156 | QS |
Heat 3
Rank | Kayakers | Country | Time[3] | Notes |
---|---|---|---|---|
1 | Mindaugas Maldonis Andrej Olijnik |
Lithuania | 1:30.377 | QA |
2 | Étienne Hubert Francis Mouget |
France | 1:32.980 | QS |
3 | Eetu Kolehmainen Jeremy Hakala |
Finland | 1:35.167 | QS |
4 | Taha Usta Emircan Ayaklı |
Turkey | 1:36.217 | QS |
5 | Carlos Garrote Lázaro López |
Spain | 1:39.504 | QS |
6 | Aldis Vilde Aleksejs Rumjancevs |
Latvia | 1:40.934 | QS |
7 | Victor Aasmul Morten Graversen |
Denmark | 1:41.888 | QS |
Semifinals
Semifinal 1
Rank | Kayakers | Country | Time[4] | Notes |
---|---|---|---|---|
1 | Bram Sikkens Artuur Peters |
Belgium | 1:32.176 | QA |
2 | Joakim Lindberg Martin Nathell |
Sweden | 1:33.082 | QA |
3 | Erik Vlček Ákos Gacsal |
Slovakia | 1:33.132 | QA |
4 | Étienne Hubert Francis Mouget |
France | 1:34.206 | QB |
5 | Victor Aasmul Morten Graversen |
Denmark | 1:34.696 | QB |
6 | Angel Stoyanov Veselin Valchov |
Bulgaria | 1:35.273 | QB |
7 | George Tenta Darius Zaharia |
Romania | 1:35.516 | QB |
8 | Elias Hollingsæter Vemund Jensen |
Norway | 1:36.639 | |
9 | Taha Usta Emircan Ayaklı |
Turkey | 1:37.349 |
Semifinal 2
Rank | Kayakers | Country | Time[5] | Notes |
---|---|---|---|---|
1 | Felix Frank Martin Hiller |
Germany | 1:30.364 | QA |
2 | Oleh Kukharyk Ihor Trunov |
Ukraine | 1:30.398 | QA |
3 | Aldis Vilde Aleksejs Rumjancevs |
Latvia | 1:31.475 | QA |
4 | Bence Vajda Tamás Szántói-Szabó |
Hungary | 1:31.581 | QB |
5 | Carlos Garrote Lázaro López |
Spain | 1:32.908 | QB |
6 | Sławomir Witczak Jakub Michalski |
Poland | 1:33.798 | QB |
7 | Manfredi Rizza Alessandro Gnecchi |
Italy | 1:34.161 | QB |
8 | Eetu Kolehmainen Jeremy Hakala |
Finland | 1:34.418 | qB |
9 | Jakub Brabec Radek Šlouf |
Czech Republic | 1:42.759 |
Finals
Final B
Rank | Kayakers | Country | Time[6] |
---|---|---|---|
10 | Bence Vajda Tamás Szántói-Szabó |
Hungary | 1:31.176 |
11 | Manfredi Rizza Alessandro Gnecchi |
Italy | 1:31.826 |
12 | Sławomir Witczak Jakub Michalski |
Poland | 1:32.081 |
13 | Étienne Hubert Francis Mouget |
France | 1:33.603 |
14 | Carlos Garrote Lázaro López |
Spain | 1:33.613 |
15 | Eetu Kolehmainen Jeremy Hakala |
Finland | 1:33.738 |
16 | Victor Aasmul Morten Graversen |
Denmark | 1:33.781 |
17 | Angel Stoyanov Veselin Valchov |
Bulgaria | 1:36.619 |
18 | George Tenta Darius Zaharia |
Romania | 1:36.921 |
Final A
Rank | Kayakers | Country | Time[7] |
---|---|---|---|
Oleh Kukharyk Ihor Trunov |
Ukraine | 1:28.928 | |
Felix Frank Martin Hiller |
Germany | 1:29.825 | |
Ervin Holpert Marko Dragosavljević |
Serbia | 1:29.855 | |
4 | João Ribeiro Messias Baptista |
Portugal | 1:29.870 |
5 | Mindaugas Maldonis Andrej Olijnik |
Lithuania | 1:30.310 |
6 | Bram Sikkens Artuur Peters |
Belgium | 1:30.773 |
7 | Aldis Vilde Aleksejs Rumjancevs |
Latvia | 1:30.815 |
8 | Erik Vlček Ákos Gacsal |
Slovakia | 1:31.503 |
9 | Joakim Lindberg Martin Nathell |
Sweden | 1:32.171 |
References
- ^ "Canoe sprint – Men's Kayak Double 500m – Heat 1" (PDF). european-games.org. 21 June 2023. Retrieved 20 August 2023.
- ^ "Canoe sprint – Men's Kayak Double 500m – Heat 2" (PDF). european-games.org. 21 June 2023. Retrieved 20 August 2023.
- ^ "Canoe sprint – Men's Kayak Double 500m – Heat 3" (PDF). european-games.org. 21 June 2023. Retrieved 20 August 2023.
- ^ "Canoe sprint – Men's Kayak Double 500m – Semifinal 1" (PDF). european-games.org. 21 June 2023. Retrieved 20 August 2023.
- ^ "Canoe sprint – Men's Kayak Double 500m – Semifinal 2" (PDF). european-games.org. 21 June 2023. Retrieved 20 August 2023.
- ^ "Canoe sprint – Men's Kayak Double 500m – Final B" (PDF). european-games.org. 22 June 2023. Retrieved 20 August 2023.
- ^ "Canoe sprint – Men's Kayak Double 500m – Final A" (PDF). european-games.org. 22 June 2023. Retrieved 20 August 2023.
Text je dostupný za podmienok Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších podmienok. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky použitia.
Antropológia
Aplikované vedy
Bibliometria
Dejiny vedy
Encyklopédie
Filozofia vedy
Forenzné vedy
Humanitné vedy
Knižničná veda
Kryogenika
Kryptológia
Kulturológia
Literárna veda
Medzidisciplinárne oblasti
Metódy kvantitatívnej analýzy
Metavedy
Metodika
Text je dostupný za podmienok Creative
Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších
podmienok.
Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky
použitia.
www.astronomia.sk | www.biologia.sk | www.botanika.sk | www.dejiny.sk | www.economy.sk | www.elektrotechnika.sk | www.estetika.sk | www.farmakologia.sk | www.filozofia.sk | Fyzika | www.futurologia.sk | www.genetika.sk | www.chemia.sk | www.lingvistika.sk | www.politologia.sk | www.psychologia.sk | www.sexuologia.sk | www.sociologia.sk | www.veda.sk I www.zoologia.sk