A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Mistrovství světa v ledním hokeji 2003 Finsko | |
---|---|
Datum | 26. 4. – 11. 5. 2003 |
Pořadí | 67. ročník |
Města | Helsinky, Turku a Tampere |
Arény | Hartwall Arena Elysée Arena Tampereen jäähalli |
Počet účastníků | 16 |
Počet zápasů | 56 |
Počet gólů | 349 (6,23 na zápas) |
Nejlepší střelec | Teemu Selänne (8 gólů) |
Nejlepší nahrávač | Jozef Stümpel (11 asistencí) |
Nejproduktivnější | Žigmund Pálffy (15 bodů) |
Nejlepší brankář | Oliver Jonas (96,00%) |
Zlato | Kanada |
Stříbro | Švédsko |
Bronz | Slovensko |
Postupující | Francie Kazachstán |
Sestupující | Bělorusko Slovinsko |
Návštěvnost | 449 193 (8021 na zápas) |
← 2002 2004 → |
67. Mistrovství světa v ledním hokeji se konalo v Helsinkách, Turku a Tampere ve dnech od 26. dubna do 11. května 2003. Původně se mělo konat v Česku, ale nakonec došlo k výměně s Finskem a mistrovství se konalo v Česku roku 2004.
Mistrem světa se stal tým Kanady.
Mistrovství se zúčastnilo šestnáct mužstev, rozdělených do čtyř čtyřčlenných skupin, z nichž první tři týmy postoupily do dvou osmifinálových skupin,týmy z prvního až čtvrtého místa postoupily do play off. Mužstva, které skončila v základní skupině na čtvrtém místě, hrála ve skupině o udržení. Japonsko v případě, že skončilo na sestupovém místě hrálo v Asijské kvalifikaci.
Stadiony
Helsinky | Turku | Tampere |
Hartwall Arena Kapacita: 13 349 |
Elysée Arena Kapacita: 11 820 |
Tampereen jäähalli kapacita: 7 800 |
Výsledky a tabulky
Skupina A
SVK | GER | UKR | JPN | V | R | P | Skóre | B | ||
1. | Slovensko | *** | 3:1 | 9:3 | 10:1 | 3 | 0 | 0 | 22:5 | 6 |
2. | Německo | 1:3 | *** | 3:1 | 5:4 | 2 | 0 | 1 | 9:8 | 4 |
3. | Ukrajina | 3:9 | 1:3 | *** | 5:1 | 1 | 0 | 2 | 9:13 | 2 |
4. | Japonsko | 1:10 | 4:5 | 1:5 | *** | 0 | 0 | 3 | 6:20 | 0 |
Německo – Japonsko 5:4 (4:2, 0:0, 1:2)
27. dubna 2003 (16:00) – Helsinky (Hartwall Arena)
Branky Německa: 0:46 Morczinietz, 4:17 Felski, 8:34 Boos, 19:45 Blank, 56:57 Felski
Branky Japonska: 10:37 Obara, 17:16 K. Ito, 47:02 M. Ito, 59:44 Yule
Rozhodčí: T. Andersson – Karlsson (SWE), Makarov (RUS)
Vyloučení: 5:5 (1:0)
Diváků: 10 153
Německo: Müller – Ehrhoff, S. Goc, Lüdemann, Benda, Renz, Retzer, Kunce, Molling – Martinec, M. Goc, M. Reichel – Morczinietz, Soccio, Kathan – Felski, Abstreiter, Kreutzer – Lewandowski, Boos, Blank.
Japonsko: Nihei – Oširo, K. Ito, Daikawa, Kawašima, Sugawara, Mijauči, Kawaguči, Sasaki – M. Ito, Kabajama, Yule – Kuwabara, Tesuja Saitó, Suzuki – Takeši Saitó, Sakurai, Kobajaši – Masuko, Obara, Učijama.
Slovensko – Ukrajina 9:3 (2:0, 4:2, 3:1)
27. dubna 2003 (20:00) – Helsinky (Hartwall Arena)
Branky Slovenska: 7:03 Richard Zedník, 18:22 Žigmund Pálffy, 22:57 Žigmund Pálffy, 26:25 Jozef Stümpel, 29:37 Richard Zedník, 30:47 Žigmund Pálffy, 40:51 Vladimír Országh, 41:47. Miroslav Šatan, 57:29 Richard Zedník
Branky Ukrajiny: 20:59 Zinevič, 25:57 Zavalňuk, 44. Procenko
Rozhodčí: Looker (USA) – Hämäläinen (FIN), Semjonov (EST)
Vyloučení: 2:7 (3:0)
Diváků: 10 145
Slovensko: Staňa – Višňovský, Štrbák, Lintner, Švehla, Ivan Majeský, Suchý, Milo, Čierny – Žigmund Pálffy, Stümpel, Zedník – Országh, Šatan, Nagy – Radivojevič, Kapuš, Cíger – Vaic, M. Hlinka.
Ukrajina: Simčuk (31. Karpenko) – Širjajev, Timčenko, Klimenťjev, Srjubko, Ostrouško, Gunko – Procenko, Hniděnko, Litvyněnko – Salnikov, Christič, Ziněvyč – Savenko, Bobrovnikov, Nikolajev – Charčenko, Zavalňuk, Bezsčastnyj.
Slovensko – Japonsko 10:1 (3:1, 5:0, 2:0)
28. dubna 2003 (16:00) – Helsinky (Hartwall Arena)
Branky Slovenska: 7:00 Jozef Stümpel, 9:58 Žigmund Pálffy, 16:39 Žigmund Pálffy, 24:45 Ladislav Nagy, 27:43 Miroslav Hlinka, 34:06 Branko Radivojevič, 35:50 Richard Zedník, 39:24 Ľubomír Višňovský, 44:24 Branko Radivojevič, 49:10 Richard Lintner
Branky Japonska: 11:31 Takeši Saitó
Rozhodčí: Zacharov (RUS) – Goculja (BEL), Karlsson (SWE)
Vyloučení: 3:5 (1:0, 1:0)
Diváků: 4 000
Slovensko: Rybár – Ľ. Višňovský, Štrbák, Švehla, L. Čierny, Ivan Majeský, Suchý, Milo, Lintner – Pálffy, Stümpel, Zedník – Šatan, Kapuš, Országh – Radivojevič, M. Hlinka, Nagy – Vaic.
Japonsko: Haruna – Oširo, K. Ito, Daikawa, Kawašima, Sugawara, Mijauči, Kawaguči, Tecuja Saitó – M. Ito, Kabajama, Yule – Kuwabara, Obara, Suzuki – Takeši Saitó, Sakurai, Kobajaši – Masuko, Sasaki, Učijama.
Německo – Ukrajina 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
29. dubna 2003 (16:00) – Helsinky (Hartwall Arena)
Branky Německa: 26:18 Morczinietz, 38:38 M. Reichel, 50:51 M. Goc
Branky Ukrajiny: 17:38 Širjajev
Rozhodčí: Dutil (CAN) – Karlsson (SWE), Semjonov (EST)
Vyloučení: 6:11 (1:1, 1:0) + Christič na 10 min.
Diváků: 7 596
Německo: Jonas – Ehrhoff, S. Goc, Lüdemann, Benda, Renz, Retzer, Kunce, Molling – T. Martinec, M. Reichel, M. Goc – Morczinietz, Soccio, Kathan – Felski, Abstreiter, Kreutzer – Lewandowski, Boos, Blank.
Ukrajina: Simčuk – Timčenko, Širjajev, Srjubko, Klimenťjev, Zavalňuk, Gunko, Ostruško – Procenko, Šachrajčuk, Litvyněnko – Varlamov, Christič, Salnikov – Savenko, Bobrovnikov, Nikolajev – Ziněvič, Hniděnko, Charčenko – Bezsčastnyj.
Slovensko – Německo 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
30. dubna 2003 (16:00) – Helsinky (Hartwall Arena)
Branky Slovenska: 24:30 Žigmund Pálffy, 29:03 Ľubomír Višňovský, 52:50 Vladimír Országh
Branky Německa: 18:47 Benda
Rozhodčí: Andersson – Karlsson (SWE), Hämälainen (FIN)
Vyloučení: 5:8 (1:0)
Diváků: 7 594
Slovensko: Lašák – Ľ. Višňovský, Štrbák, Švehla, Lintner, Ivan Majeský, Suchý, Milo, Čierny – Pálffy, Stümpel, Zedník – Šatan, Kapuš, Bondra – Országh, M. Hlinka, Nagy – Radivojevič, Vaic.
Německo: Müller – J. Benda, Lüdemann, Kunce, Ehrhoff, S. Goc, Retzer – T. Martinec, M. Reichel, M. Goc – Morczinietz, Soccio, Kathan – Felski, Abstreiter, Kreutzer – Lewandowski, Boos, Renz.
Japonsko – Ukrajina 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
30. dubna 2003 (20:00) – Tampere (Tampereen jäähalli)
Branky Japonska: 44:35 Kawašima
Branky Ukrajiny: 16:40 Procenko, 17:40 Salnikov, 24:22 Širjajev, 29:42 Charčenko, 52:49 Charčenko
Rozhodčí: Schimm (GER) – Makarov (RUS), Redding (USA)
Vyloučení: 5:7 (0:1)
Diváků: 4 833
Japonsko: Nihei – Oširo, K. Ito, Daikawa, Kawašima, Sugawara, Mijauči, Kawaguči – M. Ito, Kabajama, Yule – Kuwabara, Tecuja Saitó, Suzuki – Takeši Saitó, Sakurai, Kobajaši – Masuko, Obara, Učijama.
Ukrajina: Simčuk – Širjajev, Zavalňuk, Srjubko, Klimenťjev, Ostruško, Gunko, Timčenko – Procenko, Šachrajčuk, Litvyněnko – Salnikov, Christič, Varlamov – Savenko, Bobrovnikov, Ziněvič – Charčenko, Hniděnko, Bezsčastnyj.
Skupina B
RUS | SUI | DEN | USA | V | R | P | Skóre | B | ||
1. | Rusko | *** | 5:2 | 6:1 | 3:2 | 3 | 0 | 0 | 14:5 | 6 |
2. | Švýcarsko | 2:5 | *** | 6:2 | 1:0 | 2 | 0 | 1 | 9:7 | 4 |
3. | Dánsko | 1:6 | 2:6 | *** | 5:2 | 1 | 0 | 2 | 8:14 | 2 |
4. | USA | 2:3 | 0:1 | 2:5 | *** | 0 | 0 | 3 | 4:9 | 0 |
USA – Dánsko 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
26. dubna 2003 (15:00) – Tampere (Tampereen jäähalli)
Branky USA: 16:06 Jim Fahey, 42:24 Kelly Fairchild
Branky Dánska: 6:06 Nordby-Andersen, 9:48 Staal, 12:21 Damgaard, 23:09 R. Larsen, 53:18 Staal
Rozhodčí: Jonák (SVK) – Coenen (NED), Laschowski (CAN)
Vyloučení: 5:6 (1:1) + Chris Ferraro – S. True na 10 min.
Diváků: 3 681
USA: Ryan Miller (15. Rogles) – Hauer, Bouillon, Corvo, Leopold, Fahey, Gruden, Mottau, Housley – Fairchild, Reasoner, Craig Johnson – Kevin Miller, Cullen, Drury – Peter Ferraro, Chris Ferraro, Dimitrakos – Pohl, Hall, Brad Defauw.
Dánsko: Hirsch – Damgaard, D. Nielsen, Akesson, Duus, Johnsen, Jensen, Andreasen – Staal, Green, J. Nielsen – M. True, Degn, Monberg – S. True, F. Nielsen, Larsen – Molgaard, Grey, Nordby-Andersen.
Švýcarsko – Rusko 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
26. dubna 2003 (19:00) – Tampere (Tampereen jäähalli)
Branky Švýcarska: 2:15 Bärtschi, 25:11 Christen
Branky Ruska: 14:51 Ilja Kovalčuk, 18:19 Igor Grigorenko, 23:17 Dmitrij Kalinin, 26:49 Denis Archipov, 47:42 Pavel Dacjuk
Rozhodčí: Šindler – Blümel (CZE), Meszynski (POL)
Vyloučení: 9:6 (0:1, 0:1)
Diváků: 4 057
Švýcarsko: Weibel – Steinegger, Blindenbacher, Streit, Keller, Seger, Forster, Gerber – Jenni, Cereda, Fischer – Bärtschi, Plüss, Della Rossa – Wichser, Conne, Christen – Jeannin, Aeschlimann, Paterlini.
Rusko: Podomackij – Kalinin, Ždan, Gusev, Turkovskij, Jerofejev, Proškin, Guskov, Vyšedkevič – Grigorenko, Dacjuk, Kovalčuk – Saprykin, Archipov, Frolov – Antipov, Zinovjev, Suglobov – Novoselcev, Soin, Semin.
USA – Švýcarsko 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
27. dubna 2003 (15:00) – Tampere (Tampereen jäähalli)
Branky USA: nikdo
Branky Švýcarska: 11:17 Seger
Rozhodčí: Matsuoka (CAN) – Popovič (SVK), Blümel (CZE)
Vyloučení: 4:6 (0:1)
Diváků: 3 887
USA: Ryan Miller – Fahey, Gruden, Hauer, Bouillon, Corvo, Leopold, Mottau – Kevin Miller, Cullen, Drury – Dimitrakos, Reasoner, Housley – Peter Ferraro, Chris Ferraro, Fairchild – Brad Defauw, Hall, Craig Johnson – Pohl.
Švýcarsko: Bührer – Streit, Keller, Steinegger, Blindenbacher, Seger, Forster, Bezina, Gerber – Bärtschi, Plüss, Della Rossa – Jenni, Cereda, Fischer – Christen, Conne, Wichser – Jeannin, Aeschlimann, Paterlini.
Rusko – Dánsko 6:1 (1:0, 5:1, 0:0)
27. dubna 2003 (19:00) – Tampere (Tampereen jäähalli)
Branky Ruska: 14:52 Vitalij Proškin, 23:51 Alexander Suglobov, 25:37 Ilja Kovalčuk, 26:47 Oleg Saprykin, 30:14 Alexander Suglobov, 31:02 Alexander Suglobov
Branky Dánska: 34:33 Larsen
Rozhodčí: T. Favorin (FIN) – Laschowski (CAN), Meszynski (POL)
Vyloučení: 7:6
Diváků: 3 960
Rusko: Sokolov – Kalinin, Ždan, Gusev, Turkovskij, Jerofejev, Proškin, Guskov, Vyšedkevič – Grigorenko, Dacjuk, Kovalčuk – Saprykin, Archipov, Frolov – Antipov, Zinovjev, Suglobov – Novoselcev, Soin, Semin.
Dánsko: P. Hirsch (32. J. Jensen) – D. Nielsen, Damgaard, Duus, Akesson, D. Jensen, Johnsen, Andreasen – J. Nielsen, Green, Staal – M. True, Degn, Monberg – Larsen, F. Nielsen, S. True – Nordby-Andersen, Grey, Molgaard.
Dánsko – Švýcarsko 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
29. dubna 2003 (15:00) – Tampere (Tampereen jäähalli)
Branky Dánska: 28:40 Larsen, 46:14 S. True
Branky Švýcarska: 2:23 Conne, 5:49 Plüss, 23:35 Plüss, 34:19 Bezina, 47:59 Paterlini, 57:14 Aeschlimann
Rozhodčí: Šindler – Blümel (CZE), Meszynski (POL)
Vyloučení: 6:10 (1:1)
Diváků: 7 208.
Dánsko: P. Hirsch – D. Nielsen, Damgaard, Duus, Akesson, D. Jensen, Johnsen, Andreasen – J. Nielsen, Green, Staal – M. True, Degn, Monberg – Larsen, F. Nielsen, S. True – Nordby-Andersen, Grey, Molgaard.
Švýcarsko: Bührer – Keller, Streit, Steinegger, Blindenbacher, Seger, Forster, Bezina, L. Gerber – Jeannin, Aeschlimann, Paterlini – P. Bärtschi, Plüss, Della Rossa – Jenni, Cereda, Fischer – Wichser, Conne, Christen.
Rusko – USA 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
29. dubna 2003 (19:00) – Tampere (Tampereen jäähalli)
Branky Ruska: 21:41 Alexandr Frolov, 28:51 Vladimir Antipov, 50:27 Ilja Kovalčuk
Branky USA: 11:14 Adam Hall, 41:57 John Pohl
Rozhodčí: Matsuoka – Laschowski (CAN), Popovič (SVK)
Vyloučení: 9:9 (0:2, 1:0) + Zinovjev na 10 min.
Diváků: 7 806
Rusko: Podomackij – Kalinin, Ždan, Jerofejev, Proškin, Gusev, Turkovskij, Guskov, Vyšedkevič – Grigorenko, Dacjuk, Kovalčuk – Antipov, Zinovjev, Suglobov – Saprykin, Archipov, Frolov – Novoselcev, Soin, Semin.
USA: Rogles – Mottau, Housley, Gruden, Fahey, Bouillon, Hauer, Leopold, Corvo – Brad Defauw, Hall, Craig Johnson – Kevin Miller, Cullen, Drury – Pohl, Reasoner, Dimitrakos – Peter Ferraro, Chris Ferraro, Fairchild.
Skupina C
CAN | SWE | LAT | BLR | V | R | P | Skóre | B | ||
1. | Kanada | *** | 3:1 | 6:1 | 3:0 | 3 | 0 | 0 | 12:2 | 6 |
2. | Švédsko | 1:3 | *** | 3:1 | 2:1 | 2 | 0 | 1 | 6:5 | 4 |
3. | Lotyšsko | 1:6 | 1:3 | *** | 4:0 | 1 | 0 | 2 | 6:9 | 2 |
4. | Bělorusko | 0:3 | 1:2 | 0:4 | *** | 0 | 0 | 3 | 1:9 | 0 |
Kanada – Bělorusko 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
26. dubna 2003 (16:00) – Turku (Elysée Arena)
Branky Kanady: 12:13 Ryan Smyth, 17:40 Dany Heatley, 41:15 Mike Comrie
Branky Běloruska: nikdo
Rozhodčí: Kurmann (SUI) – Brodnicki (GER), Kautto (FIN)
Vyloučení: 6:5.
Diváků: 6 370
Kanada: Burke – Staios, Brewer, Heward, Bouwmeester, Dandenault, Rivet – Doan, Draper, Maltby – Carter, Kolanos, Heatley – Calder, Briere, Smyth – Marleau, Comrie, Horcoff.
Bělorusko: Šabanov – Staš, Chmyl, Jerkovič, Žurik, Alexejev, Kopat, Makrickij, Rjadinskij – D. Pankov, Kaljužnyj, Cypljakov – Kovaljov, Rasolko, Starostěnko – Strachov, Bekbulatov, Savilov – Jesaulov, Zadělenov, Čupric.
Lotyšsko – Švédsko 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
26. dubna 2003 (20:00) – Turku (Elysée Arena)
Branky Lotyšska: 12:58 Romanovskis
Branky Švédska: 13:57 Peter Nordström, 16:28 Peter Nordström, 22:46 Thomas Rhodin
Rozhodčí: Favorin (FIN) – Linke (SUI), Lesňjak (SLO)
Vyloučení: 5:5 + Skrastinš 5 min a do konce utkání.
Diváků: 6 759
Lotyšsko: Naumovs – Rekis, Redlihs, Lavinš, Sorokins, Skrastinš, Tribuncovs, Feldmanis, Ankipans – Macijevskis, Cipruss, Niživijs – Romanovskis, Fanduls, Pantelejevs – Semjonovs, Čubars, Kerčs – Širokovs, Sprukts, Tambijevs.
Švédsko: Tellqvist – Magnus Johansson, R. Sundin, Rhodin, M. Norström, Tärnström, D. Tjärnqvist – Hannula, Davidsson, Andersson – M. Tjärnqvist, Jönsson, Nordström – Nilson, Zetterberg, Axelsson – Höglund, Mathias Johansson, Renberg.
Kanada – Lotyšsko 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
27. dubna 2003 (16:00) – Turku (Elysée Arena)
Branky Kanady: 2:25 Dany Heatley, 16:50 Cory Cross, 31:46 Dany Heatley, 45:42 Mike Comrie, 52:14 Daniel Brière, 52:42 Mike Comrie
Branky Lotyšska: 12:14 Čubars
Rozhodčí: Schimm – Brodnicki (GER), Jakobsen (DEN)
Vyloučení: 4:1 (1:0)
Diváků: 6 782
Kanada: Luongo – Brewer, Staios, Dandenault, Cross, Bouwmeester, Heward – Carter, Comrie, Smyth – Marleau, Doan, Maltby – Heatley, Briere, Calder – Draper, Horcoff, Rivet.
Lotyšsko: Irbe – Rekis, Redlihs, Skrastinš, Tribuncovs, Lavinš, Sorokins, Kerčs, Feldmanis – Macijevskis, Cipruss, Niživijs – Semjonovs, Čubars, Tambijevs – Romanovskis, Fanduls, Pantělejevs – Antipans, Sprukts, Širokovs.
Švédsko – Bělorusko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
27. dubna 2003 (20:00) – Turku (Elysée Arena)
Branky Švédska: 8:46 Daniel Tjärnqvist, 55:07 Jörgen Jönsson
Branky Běloruska: 10:27 D. Pankov
Rozhodčí: Jonák (SVK) – Lešnjak (SLO), Linke (SUI)
Vyloučení: 3:8 (1:0)
Diváků: 4 849
Švédsko: Tellqvist – R. Sundin, Magnus Johansson, M. Norström, Rhodin, D. Tjärnqvist, Tärnström – N. Andersson, Davidsson, Hannula – Nordström, J. Jönsson, M. Tjärnqvist – H. Zetterberg, Forsberg, Axelsson – Renberg, Mathias Johansson, Höglund.
Bělorusko: Mezin – Staš, Alexejev, Makrickij, Rjadinskij, Jerkovič, Chmyl, Žurik, Kopat – Kovaljov, Rasolko, Starostěnko – Jesaulov, Zadělenov, Čupric – D. Pankov, Kaljužnyj, V. Cyplakov – Strachov, Bekbulatov, Savilov.
Bělorusko – Lotyšsko 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
29. dubna 2003 (16:00) – Turku (Elysée Arena)
Branky Běloruska: nikdo
Branky Lotyšska: 16:10 Sorokins, 27:05 Skraštins, 34:05 Skraštins, 36:33 Skraštins
Rozhodčí: Kurmann – Linke (SUI), Jakobsen (DEN)
Vyloučení: 6:5 (0:1)
Diváků: 10 250
Bělorusko: Mezin (36. Šabanov) – Jerkovič, Chmyl, Makrickij, Rjadinskij, Žurik, Kopat, Staš, Alexejev – D. Pankov, Kaljužnyj, V. Cyplakov – Jesaulov, Zadělenov, Čupric – Strachov, Bekbulatov, Savilov – Kovaljov, Rasolko, Starostěnko.
Lotyšsko: Naumovs – Skraštins, Redlihs, Rekis, Tribuncovs, Lavinš, Sorokins, Feldmanis – Macijevskis, Cipruss, Niživijs – Semjonovs, Čubars, Tambijevs – Romanovskis, Fanduls, Pantělejevs – Antipans, Sprukts, Širokovs.
Švédsko – Kanada 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
29. dubna 2003 (20:05) – Turku (Elysée Arena)
Branky Švédska: 51:41 Peter Forsberg
Branky Kanady: 10:47 Dany Heatley, 29:12 Daniel Brière, 49:00 Mathieu Dandenault
Rozhodčí: Looker (USA) – Lesnjak (SLO), Kautto (FIN)
Vyloučení: 7:8 (0:1)
Diváků: 11 590
Švédsko: Salo – M. Norström, Rhodin, Tärnström, D. Tjärnqvist, Magnus Johansson, R. Sundin – Nordström, J. Jönsson, M. Tjärnqvist – Axelsson, Forsberg, H. Zetterberg – Höglund, M. Sundin, Renberg – Hannula, Davidsson, N. Andersson – Mathias Johansson.
Kanada: Burke – Brewer, Staios, Dandenault, Rivet, Bouwmeester, Heward, Cross – Doan, Draper, Maltby – Carter, Comrie, Smyth – Heatley, Briere, Reinprecht – Marleau, Horcoff, Calder – Kolanos.
Skupina D
CZE | FIN | AUT | SLO | V | R | P | Skóre | B | ||
1. | Česko | *** | 2:1 | 8:1 | 5:2 | 3 | 0 | 0 | 15:4 | 6 |
2. | Finsko | 1:2 | *** | 5:1 | 12:0 | 2 | 0 | 1 | 18:3 | 4 |
3. | Rakousko | 1:8 | 1:5 | *** | 6:2 | 1 | 0 | 2 | 8:15 | 2 |
4. | Slovinsko | 2:5 | 0:12 | 2:6 | *** | 0 | 0 | 3 | 4:23 | 0 |
Česko – Slovinsko 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)
26. dubna 2003 (16:00) – Helsinky (Hartwall Arena)
Branky Česka: 6:20 Radim Vrbata, 11:01 Michal Sup, 13:24 David Výborný, 32:07 Jiří Hudler, 35:24 Jaroslav Balaštík
Branky Slovinska: 20:57 Rodman, 55:11 Por.
Rozhodčí: Dutil (CAN) – Hämäläinen (FIN), Guculja (BLR)
Vyloučení: 7:8
Diváků: 12 001
Česko: Roman Málek – Martin Richter, Jaroslav Špaček, Petr Kadlec, Jan Hejda, Pavel Trnka, Jaroslav Modrý – Jan Hlaváč , Josef Vašíček, Radim Vrbata – Radek Duda, Martin Straka, Michal Sup – Jaroslav Balaštík, Jaroslav Hlinka, Jindřich Kotrla – David Výborný, Jiří Hudler.
Slovinsko: Glavič – Beslagič, Ciglenički, Zajc, Rebolj, Dervarič, Brodnik, Kranjc, Goličič – Razingar, Vnuk, Rodman – Zagar, Avguštinčič, Polončič – Terglav, Jan, Kontrenec – Rožič, Sivič, Por.
Rakousko – Finsko 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
26. dubna 2003 (20:00) – Helsinky (Hartwall Arena)
Branky Rakouska: 35:58 Kalt
Branky Finska: 8:07 Toni Lydman, 21:25 Toni Lydman, 30:57 Ville Peltonen, 39:16 Saku Koivu, 59:12 Teemu Selänne
Rozhodčí: Zacharov (RUS) – Semjonov (EST), Redding (USA)
Vyloučení: 5:5 (0:2)
Diváků: 13 022
Rakousko: Dalpiaz – A. Lakos, Unterluggauer, Lukas, Doyle, Kasper, H. Hohenberger, P. Lakos – Kalt, Pöck, Setzinger – Trattnig, Lukas, Brandner – Perthaler, Szücs, M. Hohenberger – Salfi, Divis, Welser – Koch.
Finsko: Nurminen – Timonen, Niinimaa, Nummelin, Väänänen, Lydman, Kiprusoff – Selänne, Koivu, Peltonen – Kallio, Jokinen, Hagman – Pirjetä, Pirnes, Eloranta – A. Miettinen, Santala, Rintanen – Ylönen.
Finsko – Slovinsko 12:0 (4:0, 4:0, 4:0)
28. dubna 2003 (19:00) – Tampere (Tampereen jäähalli)
Branky Finska: 3:58 Janne Niinimaa, 4:27 Aki-Petteri Berg, 11:57 Teemu Selänne, 17:49 Kimmo Timonen, 22:47 Mikko Eloranta, 30:42 Petteri Nummelin, 32:08 Esa Pirnes, 37:27 Teemu Selänne, 42:27 Tomi Kallio, 47:27 Lasse Pirjeta, 54:13 Tomi Kallio, 59:25 Esa Pirnes
Branky Slovinska: nikdo
Rozhodčí: Šindler (CZE) – Coenen (NED), Popovič (SVK)
Vyloučení: 1:9 (5:0)
Diváků: 7 800
Finsko: Hurme – Timonen, Niinimaa, Nummelin, Berg, Lydman, Väänänen, Kiprusoff – Selänne, Koivu, Peltonen – Kallio, Jokinen, Hagman – Ylönen, Pirnes, Eloranta – A. Miettinen, Santala, Rintanen – Pirjetä.
Slovinsko: Mohorič (33. Glavič) – Beslagič, Ciglenečki, Zajc, Rebolj, Dervarič, Brodnik, Kranjc, Goličič – Razingar, Vnuk, Rodman – Zagar, Avguštinčič, Polončič – Terglav, Jan, Kontrenec – Rožič, Šivič, Por.
Česko – Rakousko 8:1 (1:0, 5:0, 2:1)
28. dubna 2003 (20:00) – Helsinky (Hartwall Arena)
Branky Česko: 10:54 Pavel Trnka, 22:13 Martin Straka, 22:41 Radim Vrbata, 23:20 Radim Vrbata, 30:25 Martin Straka, 31:23 Jaroslav Špaček, 44:02 Jiří Hudler, 50:31 David Výborný
Branky Rakouska: 47:05 Welser
Rozhodčí: T. Andersson (SWE) – Redding (USA), Makarov (RUS)
Vyloučení: 6:10 (3:1)
Diváků: 7 724
Česko: Tomáš Vokoun – Martin Richter, Jaroslav Špaček, Pavel Trnka, Jaroslav Modrý, Petr Kadlec, Jan Hejda – Radim Vrbata, Josef Vašíček, Jan Hlaváč – Jiří Hudler, Robert Reichel, David Výborný – Radek Duda, Martin Straka, Michal Sup – Jaroslav Balaštík, Jaroslav Hlinka, Jindřich Kotrla.
Rakousko: Prohaska (41. Suttnig) – Doyle, R. Lukas, H. Hohenberger, Kasper, Unterluggauer, A. Lakos, P. Lakos – Brandner, P. Lukas, Trattnig – M. Hohenberger, Szücs, Perthaler – Setzinger, T. Pöck, Koch – Salfi, R. Divis, Welser.
Slovinsko – Rakousko 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
29. dubna 2003 (20:00) – Helsinky (Hartwall Arena)
Branky Slovinska: 35:57 Dervarič, 55:22 Jan
Branky Rakouska: 14:32 Brandner, 29:14 Szücs, 35:25 M. Hohenberger, 42:30 Divis, 55:22 Doyle, 57:50 Pöck
Rozhodčí: Schimm (GER) – Hämälainen (FIN), Goculja (BEL)
Vyloučení: 3:5 (1:0)
Diváků: 6 237
Slovinsko: Glavič – Beslagič, Ciglenečki, Zajc, Rebolj, Dervarič, Brodnik, Kranjc, Goličič – Razingar, Vnuk, Rodman – Zagar, Avguštinčič, Polončič – Terglav, Jan, Kontrec – Rožič, Šivič, Por. Coach: Matjaž Sekelj.
Rakousko: Dalpiaz – A. Lakos, Unterluggauer, R. Lukas, Doyle, Kasper, H. Hohenberger, P. Lakos – Kalt, T. Pöck, Setzinger – Trattnig, P. Lukas, Brandner – Perthaler, Szücs, M. Hohenberger – Salfi, R. Divis, Welser – Koch.
Česko – Finsko 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
30. dubna 2003 (16:00) – Turku (Elysée Arena)
Branky Česka: 32:01 Milan Hejduk, 52:25 Martin Straka
Branky Finska: 15:44 Ville Peltonen
Rozhodčí: Looker (USA) – Brodnicki (GER), Jakobsen (DEN)
Vyloučení: 10:5 (0:0, 0:1)
Diváků: 11 618
Česko: Tomáš Vokoun, Petr Kadlec, Jan Hejda, Jaroslav Modrý, Tomáš Kaberle, Martin Richter, Jaroslav Špaček – Radek Duda, Martin Straka, Michal Sup – Radim Vrbata, Josef Vašíček, Jan Hlaváč – Milan Hejduk, Robert Reichel, David Výborný – Jaroslav Hlinka, Jiří Hudler, Jindřich Kotrla.
Finsko: Pasi Nurminen – Kimmo Timonen, Janne Niinimaa, Petteri Nummelin, Aki-Petteri Berg, Toni Lydman, Ossi Vaananen, Marko Kiprusoff – Teemu Selänne, Saku Koivu, Ville Peltonen – Tomi Kallio, Olli Jokinen, Niklas Hagman – Lasse Pirjeta, Esa Pirnes, Mikko Eloranta – Antti Miettinen, Tommi Santala, Kimmo Rintanen.
Osmifinále A
SVK | CZE | FIN | GER | AUT | UKR | V | R | P | Skóre | B | ||
1. | Slovensko | *** | 3:3 | 5:1 | 3:1* | 7:1 | 9:3* | 4 | 1 | 0 | 27:9 | 9 |
2. | Česko | 3:3 | *** | 2:1* | 4:0 | 8:1* | 5:2 | 4 | 1 | 0 | 22:7 | 9 |
3. | Finsko | 1:5 | 1:2* | *** | 2:2 | 5:1* | 9:0 | 2 | 1 | 2 | 18:10 | 5 |
4. | Německo | 1:3* | 0:4 | 2:2 | *** | 5:1 | 3:1* | 2 | 1 | 2 | 11:11 | 5 |
5. | Rakousko | 1:7 | 1:8* | 1:5* | 1:5 | *** | 5:2 | 1 | 0 | 4 | 9:27 | 2 |
6. | Ukrajina | 3:9* | 2:5 | 0:9 | 1:3* | Zdroj:https://cs.wikipedia.org?pojem=Mistrovství_světa_v_ledním_hokeji_2003