A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Světový pohár v biatlonu 2013/2014 – Ruhpolding
...Související informace naleznete také v článku Světový pohár v biatlonu 2013/2014.
5. podnik Světového poháru v biatlonu v sezóně 2013/14 probíhal od 8. do 12. ledna 2014 v německém Ruhpoldingu. Na programu byly vytrvalostní závody, štafety a stíhací závody. Česká reprezentantka Gabriela Soukalová zde dokázala zvítězit ve vytrvalostním závodě a také v následném stíhacím závodě.[1][2] Na stupně vítězů vystoupala také Veronika Vítková, která obsadila třetí místo ve vytrvalostním závodě.[1]
Program závodů
Datum | Disciplína | Začátek (SEČ) | Počet závodníků |
---|---|---|---|
8. ledna | Štafeta (ženy) | 14:30 | 84 |
9. ledna | Štafeta (muži) | 14:30 | 96 |
10. ledna | Vytrvalostní závod (ženy) | 14:15 | 98 |
11. ledna | Vytrvalostní závod (muži) | 12:45 | 102 |
12. ledna | Stíhací závod (ženy) | 11:15 | 60 |
Stíhací závod (muži) | 13:25 | 60 |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Norsko | 2 | 1 | 1 | 4 |
2. | Česko | 2 | 0 | 1 | 3 |
3. | Rusko | 1 | 1 | 3 | 5 |
4. | Rakousko | 1 | 0 | 0 | 1 |
5. | Německo | 0 | 2 | 0 | 2 |
6. | Bělorusko | 0 | 1 | 0 | 1 |
6. | Slovinsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
8. | Finsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Celkem | 6 | 6 | 6 | 18 |
Medailové výsledky
Muži
Disciplína | První místo | Druhé místo | Třetí místo |
Štafeta (4 × 7,5 km)[3] | Rakousko Christoph Sumann Daniel Mesotitsch Simon Eder Dominik Landertinger |
Německo Christoph Stephan Andreas Birnbacher Erik Lesser Simon Schempp |
Rusko Alexej Volkov Jevgenij Usťugov Dmitrij Malyško Anton Šipulin |
Vytrvalostní závod (20 km)[4] | Emil Hegle Svendsen | Alexej Volkov | Jevgenij Usťugov |
Stíhací závod (12,5 km)[5] | Emil Hegle Svendsen | Jakov Fak | Jevgenij Garaničev |
Ženy
Výsledky
Vytrvalostní závod žen
Pořadí | Jméno závodníka | Střelba | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Gabriela Soukalová | 1 (0+1+0+0) | 40:32,6 | — | |
Darja Domračevová | 2 (0+0+0+2) | 41:06,9 | +34,3 | |
Veronika Vítková | 0 (0+0+0+0) | 41:11,2 | +38,6 | |
4. | Franziska Hildebrandová | 1 (0+0+0+1) | 41:25,4 | +52,8 |
5. | Tora Bergerová | 1 (0+0+1+0) | 41:36,1 | +1:03,5 |
6. | Julija Džymová | 1 (0+0+1+0) | 41:39,1 | +1:06,5 |
7. | Naděžda Skardinová | 0 (0+0+0+0) | 41:39,4 | +1:06,8 |
8. | Valentyna Semerenková | 2 (1+0+0+1) | 41:49,7 | +1:17,1 |
9. | Laure Souliéová | 1 (0+0+1+0) | 41:50,9 | +1:18,3 |
10. | Kaisa Mäkäräinenová | 2 (0+1+0+1) | 42:02,4 | +1:29,8 |
11. | Anastasia Kuzminová | 3 (0+1+1+1) | 42:07,5 | +1:34,9 |
12. | Ann Kristin Flatlandová | 1 (0+1+0+0) | 42:21,9 | +1:49,3 |
13. | Fujuko Suzukiová | 1 (0+1+0+0) | 42:28,7 | +1:56,1 |
14. | Laura Dahlmeierová | 2 (0+1+0+1) | 42:31,2 | +1:58,6 |
15. | Dorothea Wiererová | 2 (1+1+0+0) | 42:38,7 | +2:06,1 |
16. | Franziska Preussová | 3 (0+1+1+1) | 42:39,3 | +2:06,7 |
17. | Andrea Henkelová | 2 (1+0+1+0) | 42:40,5 | +2:07,9 |
18. | Olga Viluchinová | 2 (0+1+1+0) | 42:42,5 | +2:09,9 |
19. | Selina Gasparinová | 2 (0+1+0+1) | 42:44,2 | +2:11,6 |
20. | Weronika Nowakowská-Ziemniaková | 3 (1+0+1+1) | 42:48,6 | +2:16,0 |
Češky | ||||
71. | Eva Puskarčíková | 4 (0+1+1+2) | 46:50,2 | +6:17,6 |
86. | Jitka Landová | 7 (1+2+3+1) | 48:45,1 | +8:12,5 |
Vytrvalostní závod mužů
Pořadí | Jméno závodníka | Střelba | Čas | Ztráta |
---|---|---|---|---|
Emil Hegle Svendsen | 1 (1+0+0+0) | 48:58,5 | — | |
Alexej Volkov | 0 (0+0+0+0) | 49:13,1 | +14,6 | |
Jevgenij Usťugov | 1 (0+1+0+0) | 49:15,0 | +16,5 | |
4. | Jakov Fak | 1 (0+0+0+1) | 49:33,2 | +34,7 |
5. | Dominik Landertinger | 1 (0+0+0+1) | 49:41,2 | +42,7 |
6. | Dmitrij Malyško | 2 (1+1+0+0) | 49:42,9 | +44,4 |
7. | Simon Fourcade | 1 (1+0+0+0) | 49:44,2 | +45,7 |
8. | Johannes Thingnes Bø | 2 (0+1+1+0) | 50:03,6 | +1:05,1 |
9. | Simon Schempp | 0 (0+0+0+0) | 50:06,7 | +1:08,2 |
10. | Jaroslav Soukup | 1 (0+1+0+0) | 50:08,1 | +1:09,6 |
11. | Jevgenij Garaničev | 1 (0+0+0+1) | 50:10,4 | +1:11,9 |
12. | Christian De Lorenzi | 0 (0+0+0+0) | 50:14,8 | +1:16,3 |
13. | Alexis Bœuf | 1 (0+0+0+1) | 50:32,3 | +1:33,8 |
14. | Sergij Semjonov | 1 (0+0+0+1) | 50:42,0 | +1:43,5 |
15. | Björn Ferry | 3 (0+1+1+1) | 50:49,5 | +1:51,0 |
16. | Simon Eder | 2 (0+0+1+1) | 50:55,2 | +1:56,7 |
17. | Tobias Arwidson | 2 (1+0+1+0) | 50:57,5 | +1:59,0 |
18. | Andrejs Rastorgujevs | 3 (0+1+0+2) | 50:59,1 | +2:00,6 |
19. | Fredrik Lindström | 3 (0+1+0+2) | 51:00,8 | +2:02,3 |
20. | Anton Šipulin | 3 (0+0+2+1) | 51:04,8 | +2:06,3 |
Češi | ||||
24. | Michal Šlesingr | 2 (0+1+0+1) | 51:20,2 | +2:21,7 |
29. | Ondřej Moravec | 3 (1+0+2+0) | 51:34,3 | +2:35,8 |
57. | Michal Krčmář | 2 (1+0+0+1) | 54:10,5 | +5:12,0 |
68. | Tomáš Krupčík | 4 (2+1+1+0) | 54:47,7 | +5:49,2 |