A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
2. česká národní hokejová liga 1992/1993 byla 16. ročníkem jedné ze skupin československé třetí nejvyšší hokejové soutěže, druhou nejvyšší samostatnou v rámci České republiky (po 1. lednu už samostatné České republiky). Po rozpadu Československa soutěž plynule přešla v 2. českou hokejovou ligu.
Systém soutěže
32 týmů bylo rozděleno do čtyř osmičlenných regionálních skupin. Ve skupinách se všech 8 klubů utkalo čtyřkolově každý s každým (celkem 28 kol). První dva týmy z každé skupiny postupovaly do kvalifikace o 1. ligu.
Celky na posledních místech každé skupiny a dva celky z předposledních míst s nejmenším počtem bodů sestoupily do krajských přeborů.
Základní část
Skupina A
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VB | OB | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | TJ Slovan Ústí nad Labem | 28 | 21 | 4 | 3 | 157 | 72 | 46 |
2. | KLH VT VTJ Chomutov | 28 | 16 | 5 | 7 | 130 | 81 | 37 |
3. | HC Slavia Karlovy Vary | 28 | 14 | 7 | 7 | 132 | 98 | 35 |
4. | HC Slovan Louny | 28 | 15 | 4 | 9 | 116 | 101 | 34 |
5. | TJ Baník Most | 28 | 11 | 3 | 14 | 117 | 134 | 25 |
6. | VTJ Mělník | 28 | 8 | 5 | 15 | 89 | 126 | 21 |
7. | I. ČLTK Praha | 28 | 5 | 4 | 19 | 87 | 148 | 14 |
8. | HC ČKD Slaný | 28 | 5 | 2 | 21 | 74 | 142 | 1 |
Skupina B
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VB | OB | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | TJ Lokomotiva VčS Beroun | 28 | 18 | 5 | 5 | 167 | 93 | 41 |
2. | TJ ZVVZ Milevsko | 28 | 16 | 6 | 6 | 123 | 80 | 38 |
3. | HC Konstruktiva Praha | 28 | 16 | 5 | 7 | 138 | 97 | 37 |
4. | VTJ Jitex Písek | 28 | 15 | 5 | 8 | 128 | 76 | 35 |
5. | TJ VS Tábor | 28 | 10 | 6 | 12 | 113 | 126 | 26 |
6. | VTJ Baník Příbram | 28 | 9 | 3 | 16 | 95 | 131 | 21 |
7. | TJ Škoda Rokycany | 28 | 7 | 3 | 18 | 99 | 169 | 17 |
8. | VTJ TJ ZS Klatovy | 28 | 3 | 3 | 22 | 65 | 156 | 9 |
Skupina C
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VB | OB | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | BK VTJ Havlíčkův Brod | 28 | 20 | 5 | 3 | 182 | 88 | 45 |
2. | VTJ Transporta Chrudim | 28 | 17 | 4 | 7 | 142 | 89 | 38 |
3. | TJ SC Kolín | 28 | 17 | 0 | 11 | 115 | 87 | 34 |
4. | SK Botas Skuteč | 28 | 14 | 5 | 9 | 127 | 91 | 33 |
5. | HC Stadion Liberec | 28 | 14 | 5 | 9 | 118 | 98 | 33 |
6. | TJ Karbo Benátky nad Jizerou | 28 | 11 | 2 | 15 | 107 | 138 | 24 |
7. | TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou | 28 | 4 | 1 | 23 | 79 | 168 | 9 |
8. | TJ Slavoj Velké Popovice | 28 | 4 | 0 | 24 | 58 | 169 | 8 |
Skupina D
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VB | OB | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | TJ Žďas Žďár nad Sázavou | 28 | 15 | 5 | 8 | 105 | 90 | 35 |
2. | TJ Prostějov | 28 | 15 | 5 | 8 | 98 | 86 | 35 |
3. | SK Horácká Slavia Třebíč | 28 | 14 | 3 | 11 | 118 | 81 | 31 |
4. | SK Jihlava | 28 | 11 | 7 | 10 | 121 | 113 | 29 |
5. | HC Strojsvit Krnov | 28 | 12 | 3 | 13 | 90 | 110 | 27 |
6. | TJ Slezan Frýdek-Místek | 28 | 10 | 6 | 12 | 95 | 111 | 26 |
7. | VTJ VVŠ PV Vyškov | 28 | 9 | 3 | 16 | 84 | 102 | 21 |
8. | HC Lokomotiva Meochema Přerov | 28 | 8 | 4 | 16 | 72 | 90 | 20 |
Týmy TJ Slovan Ústí nad Labem, KLH VT VTJ Chomutov, TJ Lokomotiva VčS Beroun, TJ ZVVZ Milevsko, BK VTJ Havlíčkův Brod, VTJ Transporta Chrudim, TJ Žďas Žďár nad Sázavou a TJ Prostějov postoupily do kvalifikace o 1. ligu. V ní uspěly týmy TJ Slovan Ústí nad Labem, TJ Lokomotiva VčS Beroun, BK VTJ Havlíčkův Brod a TJ Prostějov a postoupily tak do dalšího ročníku 1. ligy. Nahradily je sestupující týmy TJ Autoškoda Mladá Boleslav a TJ Baník ČSA Karviná.
Týmy I. ČLTK Praha, HC ČKD Slaný, VTJ TJ ZS Klatovy, TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, TJ Slavoj Velké Popovice a HC Lokomotiva Meochema Přerov sestoupily do krajských přeborů. Nahradily je vítězové všech krajských přeborů a to týmy: TJ Bohemians Praha, HC Benešov, HC Strakonice, HC Stadion Mariánské Lázně, TJ Slovan Děčín, TJ CHS Chotěboř, HC TJ Šternberk a IHC VŠ Brno.
Po skončení soutěže prodala licenci na 2. ligu VTJ VVŠ PV Vyškov do HC Haná VTJ Kroměříž[1].
Reference
- ↑ Archivovaná kopie. avlh.sweb.cz . . Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2016-03-02.
Externí odkazy
Text je dostupný za podmienok Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších podmienok. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky použitia.
Antropológia
Aplikované vedy
Bibliometria
Dejiny vedy
Encyklopédie
Filozofia vedy
Forenzné vedy
Humanitné vedy
Knižničná veda
Kryogenika
Kryptológia
Kulturológia
Literárna veda
Medzidisciplinárne oblasti
Metódy kvantitatívnej analýzy
Metavedy
Metodika
Text je dostupný za podmienok Creative
Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších
podmienok.
Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky
použitia.
www.astronomia.sk | www.biologia.sk | www.botanika.sk | www.dejiny.sk | www.economy.sk | www.elektrotechnika.sk | www.estetika.sk | www.farmakologia.sk | www.filozofia.sk | Fyzika | www.futurologia.sk | www.genetika.sk | www.chemia.sk | www.lingvistika.sk | www.politologia.sk | www.psychologia.sk | www.sexuologia.sk | www.sociologia.sk | www.veda.sk I www.zoologia.sk